Jak Změnit XP Na Vistu

19. května 2010 v 15:55 | Raziel
Líbí se Vám vzhled operačního systému Microsoft Windows Vista, ale nechce se Vám ho kupovat? Zůstaňte u XP! Dnes existuje mnoho způsobů, jak vzhled změnit.
Já sám na vzhled používám tyto programy: ViStart (Nabídka Start z Visty), ViOrb (vlaječka Start z Visty), TrueTransparency/FastAero (průhlednost a celkový vzhled okrajů oken, s FastAero mám lepší zkušenosti), TransBar (průhlednost lišty), nějaký iconpack (mění ikony, na netu jich je spousta), VistaBoot (mění bootovací obrazovku, potřebujete BootSkin), Visual Task Tips (náhledy oken na liště) a nějaký vizuální styl pro XP. P.S. Jestli Vám nějaká aplikace nejede tak, jak má při spuštěném programu FastAero, otevřete si soubor exlude.fa (ze složky s programem) a do něj na další řádek napište "jmenosouboru.exe" (např. "Photoshop.exe"). Pak jen restartujte FastAero a pro tuto aplikaci Aero nepojede. Bohužel ještě více těchto problémů způsobuje ViOrb. Např. u Winampu se vlaječka Windows ukazuje při sledování filmů na celou obrazovku. Na to funguje snad jenom jedno, ukončit ViOrb.
Poradím ale i s přidáním nových funkcí z Visty do XP! Uvedu příklad: Malování bylo vždy velice jednoduché, nemotorné a celkem nepoužitelné. I přesto jsem ho občas použil kvůli rychlejší práci. Malování ve Vistě je dokonalejší než u XP, je opraveno mnoho chyb a přidáno pár drobných funkcí. Už hodně lidí zkoušelo zkopírovat Malování z Visty a pak jim to samozřejmě nešlo. K tomu, aby Vám Vista aplikace běhali je výborný soubor knihoven s názvem Alky for Applications. Nevím už, kde jsem ho sehnal, ale zkuste to vygooglovat. Až to nainstalujete, stačí u Vámi požadované Vista aplikace stisknout pravé tl. myši a kliknout na Patch and Run Vista executable... A od teď máte plně funkční Vista aplikaci na XP. Já mám takle Patchnut např. Notepad, již zmiňované Malování, Windows Media Player 11 apod... Než ale něco patchnete, měli byste si to nejdříve vyzkoušet volbou Run Vista executable... a jestli to poběží lépe, zvolit Patch. Stejně to funguje i u knihoven, kde zvolíte Patch Vista library...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí Se Vám Tahle Stránka?

Ano, Moc
Ujde To
Nelíbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.